GoodGov
 
 
 logo norway grants
logo plish norwegian research programe
logo narodowe centrum badan i rozwoju
Strona główna » O projekcie » Instytucje

Instytucje

PISM  jest jednym z 20 najbardziej wpływowych think-tanków afiliowanych przy rządzie na świecie. Instytut prowadzi niezależną analizę i formułuje rekomendacje dla administracji rządowej, a także przyczynia się do rozwoju debaty o stosunkach międzynarodowych w Europie i poza nią. PISM jest również wydawcą książek i czasopism,  a także prowadzi jedną z najlepszych bibliotek specjalistycznych w Europie Środkowej. Sytuując się między światem polityki a niezależną analizą, PISM jest propagatorem idei wspierających polską dyplomację oraz rozwój stosunków międzynarodowych.
Więcej informacji: www.pism.pl

NUPI   jest niezależnym ośrodkiem badawczym afiliowanym przy Ministerstwie Edukacji i Badań. Od ponad 50 lat jest wiodącym centrum badań i analiz międzynarodowej polityki I ekonomii, wymienianym na czołowych pozycjach wielu rankingów. Dzięki zaangażowaniu ponad 40 analityków publikujących w ważnych międzynarodowych periodykach, NUPI podejmuje się zarówno wieloletnich projektów badawczych, jak i krótko-terminowych przedsięwzięć doradczych.
Więcej informacji: www.nupi.no

ISP PAN  został ufundowany we wrześniu 1990 roku jako całkowicie nowa instytucja w strukturze Polskiej Akademii Nauk. Jego aktywność była odpowiedzią na wyzwania, którym było i wciąż jest badanie społeczeństw postkomunistycznych z perspektywy komparatystycznej. ISP PAN prowadzi badania z zakresu socjologii, historii, geopolityki i politologii, łącząc badania empiryczne I teoretyczne. Zatrudnia 96 akademików, w tym 45 profesorów.  
Więcej informacji: www.isppan.waw.pl   
 
Portal PISM wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij