GoodGov
 
 
 logo norway grants
logo plish norwegian research programe
logo narodowe centrum badan i rozwoju
Strona główna » O projekcie » Inicjatywa

Inicjatywa

Projekt GoodGov – „Rządzenie na szczeblu narodowym i europejskim: współpraca polsko – norweska dla większej skuteczności polityki energetycznej, migracyjnej i bezpieczeństwa” (ang. „National and European Governance: Polish and Norwegian Cooperation Towards More Efficient Security, Energy and Migration Policies”) to polsko – norweski projekt badawczy prowadzony przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych  we współpracy z Norweskim Instytutem Spraw Międzynarodowych  oraz Instytutem Politycznym Polskiej Akademii Nauk.

Celem inicjatywy jest identyfikacja wyzwań związanych z zarządzaniem na poziomie narodowym i europejskim oraz zwiększenie jego efektywności dzięki zastosowaniu innowacyjnego i multidyscyplinarnego podejścia. Projekt koncentruje się na trzech kluczowych obszarach – bezpieczeństwie, energii i migracji. Analiza będzie nakierowana na wypracowanie rekomendacji które pomogą zwiększyć efektywność narodowych instytucji oraz skuteczność wpływu na zarządzanie na poziomie ponadnarodowym. Zdobyta wiedza będzie rozpowszechniona wśród zainteresowanych instytucji oraz szerokiej publiczności, tak by pokonać dystans między teoretyczną podbudową a praktycznym zastosowaniem.

Projekt składa się z pięciu powiązanych czesci - Work Packages, z których każdy angażuje zarówno polskich, jak i norweskich badaczy. Work Package I  stanowi bazę dla dalszych prac poprzez analizę szans i wyzwań związanych z korelacją między narodowym i Europejskim poziomem zarządzania. Work Package II  poświęcony jest polityce bezpieczeństwa, Work Package III  –energii, natomiast Work Package IV – migracji. Wnioski ze szczegółowych analiz zostaną podsumowane i zaprezentowane w Brukseli podczas Work Package V . Cały projekt trwa od sierpnia 2013 r. do końca 2015 r.   
 
Portal PISM wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij