GoodGov
 
 
 logo norway grants
logo plish norwegian research programe
logo narodowe centrum badan i rozwoju
Strona główna » Media » Czego polska energetyka może nauczyć się od współczesnych Wikingów - Biznes Alert o publikacji GoodGov

Czego polska energetyka może nauczyć się od współczesnych Wikingów - Biznes Alert o publikacji GoodGov

18 marca 2015
O Norwegii często mówimy w Polsce – „kraj białych szejków”.  Ale nie wiemy, jak to się stało, że Norwegia, niezamożne i wyczerpane II wojną światową społeczeństwo, po odkryciu bogatych złóż ropy i gazu, potrafiła je tak zagospodarować, że stała się jednym z najbogatszych krajów na świecie.
Opisali to eksperci  dr Aleksandra Gawlikowska-Fyk, Lidia Puka i prof. Ole Gunnar Austvik w analizie “Norwegian Energy Policy in the Changing EU Environment: What Poland Can Learn for Developing Its Shale Gas Industry”   (Norweska polityka energetyczna w zmieniającym się otoczeniu UE: Czego Polska może się nauczyć, aby rozwijać swoją branżę gazu łupkowego) opublikowanej  przez wydawnictwo PISM Strategic File no. 4 (67). Publikacja powstała w ramach projektu Good Governance (www.goodgov.pism.pl), ukierunkowanego na zwiększenie współpracy i skuteczności Polski i Norwegii w Europie - pisze Biznes Alert. 


   
 
Portal PISM wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij